Kjo është befasia e radhës e Granit Xhakës

Futboll

Kjo është befasia e radhës e Granit Xhakës

Nga: K. Goca Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 22:16
Granit Xhaka dhe Johannes Ucan

Johannes Ucan dhe Granit Xhaka do të krijojnë një sipërmarrje të përbashkët në pranverën e vitit 2023. 

“Granit Xhaka aktualisht po lë gjurmë me kombëtaren e Zvicrës në Katar. Kapiteni e udhëhoqi skuadrën në të tetën e finales së Kupës së Botës dhe do ta takohen me Portugalinë (të martën nga ora 20:00).

30-vjeçari e bëri sërish të qartë se është lider i qartë i kombëtares së Zvicrës. Ai tani dëshiron të përdorë cilësitë e tij drejtuese edhe jashtë fushës.

Xhaka hyn në mesin e sipërmarrësve të modës.

Ylli i Arsenalit tashmë është i regjistruar në regjistrin tregtar të kantonit të Luzernit, siç raporton ‘Handelzeitung’. Kompania Jucan × Xhaka u themelua në Horw. Ylli i Kombëtares është i regjistruar si bord drejtues.

Sipas informacioneve të “20 min”, themelimi i kompanisë ka nisur para fillimit të Kupës së Botës.

Nisja është planifikuar për pranverën e vitit 2023"m shkruan media zvicerane.

Johannes Ucan, bashkëthemelues dhe pronar i markës së modës Jucan, e konfirmon këtë kur u pyet nga “20 Min”.

“Me Granitin jemi miq prej kohësh, ai më ka mbështetur gjithmonë me markën e kostumit tim”. 

Këtë po e shohin aktualisht edhe teleshikuesit e SRF dhe Blue.

Kapiteni i kombëtares reklamon kostumet Jucan atje së bashku me Djibril Sow dhe Haris Seferoviq. Ucan e kishte qepur edhe kostumin për dasmën e kapitenit të kombëtares.

 “Çfarë saktësisht, nuk mund t'ju them ende. Vetëm kaq: Nisja do të jetë në pranverën e vitit 2023. Në fund të fundit, Graniti është ende i zënë në Kupën e Botës, shpresojmë edhe për disa ditë të tjera”, tha Ucan”, transmeton “20min".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat