Belgjika “injoron”

Futboll

Belgjika “injoron”

Më: 27 janar 2023 Në ora: 16:46
Pirlo

Kombëtare të ndryshme të mëdha kanë ndryshuar trajner pas përfundimit të Kupës së Botës, e luajtur dhe fituar nga Argjentina në Katar dhjetorin e kaluar.

Mes këtyre do të jetë edhe Belgjika, që është ndarë nga Roberto Martinez (i cili ka marrë drejtimin e Portugalisë), por nuk e ka zgjedhur akoma zëvendësuesin e tij.

Sipas informacioneve të raportuara nga Het Niewsblad, Federata Belgjike e Futbollit duket se ka hequr dorë nga rrugët që vetëm pak ditë më parë çonin te Thierry Henry, Claude Puel, Hervé Renard dhe Andrea Pirlo.

Nga sa mësohet, drejtuesit e federatës belge nuk duan të gabojnë dhe për këtë arsye janë duke kërkuar një trajner që të ketë më shumë eksperiencë dhe famë.

Në këtë këndvështrim, duket se kandidatët e rinj janë tre: emri i duhur për të marrë frerët e Belgjikës fshihet mes atyre të di Joachim Löw, Mauricio Pochettino dhe André Villas-Boas.

I para ka drejtues me sukses Gjermaninë duke e udhëhequr drejt fitores së një Botërori. I dyti dhe i treti duket se kanë marrëdhënie me disa lojtarë që i kanë patur te Tottenham dhe në skuadra të tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat