Mourinho: Arbitri më dukej spanjoll, djemtë dhanë gjithçka ne fushë

Futboll

Mourinho: Arbitri më dukej spanjoll, djemtë dhanë gjithçka ne fushë

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 08:30
Jose Mourinho

Jose Mourinho nuk arriti të fitojë kupën e tij të gjashtë europiane, por ka vetëm fjalë të bukura për Romën e tij,

“Le të ikim këtu me Kupën ose të vdekur, thashë. Ne u rraskapitëm nga lodhja fizike dhe mendore dhe mendojmë se është e padrejtë për episodet e shumta. Kthehemi në romë të vdekur, të lodhur dhe krenarë. Mund të humbësh një ndeshje futbollit, por kurrë dinjitetin. Kam fituar pesë finale europiane dhe kam humbur këtë, por po shkoj në shtëpi më krenar se kurrë.

Pavarësisht nëse qajmë apo jo, e vërteta është se ne të gjithë jemi shumë të trishtuar, lojtarët shkojnë në shtëpi të lodhur dhe e ndiejnë veten sikur u është bërë një padrejtësi. Lojë e shkëlqyer, finale e shkëlqyer, me një arbitër që dukej spanjoll. Shumë kartona të verdhë, Lamela duhej të merrte kartonin e dytë të verdhë.

E ardhmja? Të hënën shkoj me pushime, nëse kemi kohë të flasim deri të hënën. Unë do të shkoj njëherë me pushime dhe më pas shohim”, është shprehur Mourinho.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat