Një Dinamo e frikshme në Kosovë, kryeson tabelën 

Futboll

Një Dinamo e frikshme në Kosovë, kryeson tabelën 

Nga: K.G. Më: 23 shtator 2023 Në ora: 21:45
Dinamo

Dinamo e Ferizajt ka triumfuar me rezultat 2:0 ndaj Phoniex nga Baja..

Dinamovitët importuan tre pikë të mëdha dhe përforcojnë kreun e tabelës në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi A.

Futbollisti Klinaku është trim i fitores, duke shënuar në minutën e 75-të e 78-të.

Dinamo kryeson me 13 pikë apo me 4 fitore e 1 barazim pas pesë jave, duke e lënë pas Suharekën me 10 sosh dhe Phoniex është i fundit me 2 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat