Gundogan për sulmet raciste ndaj Vinicius Jr

Futboll

Gundogan për sulmet raciste ndaj Vinicius Jr

Më: 27 tetor 2023 Në ora: 11:33
Gundogan

Gundogan rishikoi ndeshjen e mëparshme kundër Real Madrid në prag të “El Clasico”, ku gjithashtu ka komentuar edhe për rastin e Vinicius Jr.

“Dikush duhet të interpretojë veprimet e Vinicius si provokim, por për mua, sinqerisht nuk janë.

Me sa duket, ai e di tashmë që nëse reagon, do të fërshëllhet nga tifozët kundërshtarë, por ndoshta atij i pëlqen ta fërshëllejnë, nuk e di.

Roli im brenda skuadrës? Nuk kam ardhur këtu që të shkëlqej apo të jem superstar.

Unë erdha këtu për të ndihmuar ekipin të jetë i suksesshëm dhe të ndihmoj shokët e skuadrës që të jenë më të mirë në fushë”, është shprehur ndër të tjera Gundogan, mesfushori i Barcelonës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat