Gati 400 mijë euro në javë për 32-vjeçarin e La Liga-s

Futboll

Gati 400 mijë euro në javë për 32-vjeçarin e La Liga-s

Më: 19 nëntor 2023 Në ora: 14:54
Stadiumi në OldTrafford

Manchester United thuhet se është i përgatitur të trefishojë rrogën e Antoine Griezmann në një përpjekje për ta bindur atë të transferohet në Old Trafford nga Atletico Madrid.

Djajtë e Kuq kanë patur fillimin e tyre më të keq në një sezon në 61 vjet.

Ata aktualisht janë në vendin e gjashtë në renditjen e Premier League dhe janë në rrezik të eliminimit nga Champions League në fazën e grupeve.

Erik ten Hag tani synon të përforcojë skuadrën e tij në janar, me disa yje tashmë në listën e tij të dëshirave.

Dhe sipas gazetës katalanase El Nacional, Griezmann, 32 vjeç, konsiderohet një objektiv kryesor.

Zyrtarët e United kanë udhëtuar në Spanjë për të zhvilluar takime me përfaqësuesit e francezit mbi një transferim të mundshëm.

Në një përpjekje për ta bindur atë të transferohet në Premier League, ata dyshohet se kanë ofruar të trefishojnë pagën e Griezmann-it tek Atletico Madrid, që do ta shohë atë të fitojë 350,000 £ në javë (rreth 400 mijë euro në javë).

Lajmi gjithashtu shton se sulmuesi ka një klauzolë lirimi prej 21.9 milionë £ (25 milionë euro), duke e bërë atë një objektiv të përballueshëm.

Griezmann u transferua për herë të parë tek Atletico Madrid në vitin 2014 nga Real Sociedad për 24 milionë sterlina.

Ai u largua te Barcelonën pasi ata aktivizuan klauzolën e tij të blerjes prej 105 milionë sterlina në 2019, por përjetoi një rënie në formë.

Sulmuesi u kthye tek Atletico Madrid në një huazim fillestar për një sezon në 2021 përpara se të blihej përfundimisht nga madrilenët vitin pasues.

Ai ka shënuar 169 gola dhe ka dhënë 77 asiste për gjigantët spanjollë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat