Tuchel pas katastrofës së Bayernit: Duhet të shohim veten për gabimet

Futboll

Tuchel pas katastrofës së Bayernit: Duhet të shohim veten për gabimet

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 20:38
Thomas Tuchel

Trajneri i Bayern Munih, Thomas Tuchel, ka qenë padyshim i zhgënjyer për humbjen e rëndë 5:1 që skuadra e tij pësoi në transfertë ndaj Eintraht Frakfurt. Tekniku kritikoi skuadrën, por edhe veten për një ndeshej padyshim jo në lartësinë e duhur për bavarezët.

“Nëse ke një javë kohë për përgatitje, nuk ke shumë argumente në anën tënde. Kemi humbur me meritë dhe me diferencë.

Ishte shumë sot dhe ne u ndëshkuam rëndë. Sigurisht që nuk ishim gati.

Gjithçka shkoi kundër nesh shumë shpejt, pas 36 minutash ne ishim në disavantazh 3-0. Gatishmëria, energjia që duhet për të fituar ndeshjet jashtë nuk ishte aty.

Ne ia theksuam këtë ekipit disa herë, por mesazhi nuk u përhap. Ne duhet të shohim veten për gabimet.

Performanca e ekipit sot është e pamjaftueshme. Edhe unë jam pjesë e ekipit”, tha Tuhel pas ndeshjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat