FFM del deklaratë për skandalin e trukimit të ndeshjeve në Maqedoni

Futboll

FFM del deklaratë për skandalin e trukimit të ndeshjeve në Maqedoni

Nga: K.G. Më: 29 mars 2024 Në ora: 21:22
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, me mbështetjen e Prokurorisë Publike për Ndalimin e Krimit në ndeshjet në ligat profesionale, sot në Shkup ka zhvilluar një aksion të madh për “shikimin” e dokumentacionit të trukimit të ndeshjeve në të cilat janë përfshirë edhe klubet maqedonase.

Për gjithë situatën, “Shtëpia e Futbollit” ka dalë me njoftimin e vet. 

“Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka kërkuar informacion nga Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) që para së gjithash ka të bëjë me aktet që rregullojnë garën, procesverbalet e ndeshjeve zyrtare në kuadër të garave të organizuara nga FFM, pastaj kalendarin. të kampionateve të garave vendase etj.

FFM-ja në kuadër të kompetencave të saj, të cilat para së gjithash i referohen mbrojtjes së integritetit të garës, bashkëpunon plotësisht me MPB-në dhe organet e Ministrisë në atë pjesë”, thuhet në njoftimin e FFM-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat