​Interesimi nga Chelsea e Bayerni, si qëndrojnë gjërat për Maignan te Milani?

Futboll

​Interesimi nga Chelsea e Bayerni, si qëndrojnë gjërat për Maignan te Milani?

Më: 13 prill 2024 Në ora: 16:48
​Interesimi nga Chelsea e Bayerni, si qëndrojnë gjërat për Maignan te Milani?

Mike Maignan ka filluar të bëhet një temë e nxehtë përpara afatit kalimtar të verës, kështu që si qëndrojnë gjërat aktualisht për portierin e Milanit?

28-vjeçari francez aktualisht ka pak më shumë se dy vjet nga kontrata e tij me Milanin dhe ende nuk ka rënë dakord për një marrëveshje të re, me mosmarrëveshje në lidhje me pagën e lartë që ai po e kërkon. Si e tillë, kanë filluar të dalin spekulime për një largim të mundshëm në verë.

Spekulimet e fundit kanë sugjeruar se Milani do të ishte i gatshëm të shesë Maignan për 70-80 milionë euro këtë verë, duke identifikuar Giorgi Mamardashvili të Valencias si një zëvendësues të mundshëm. Chelsea dhe Bayern Munich janë të dy si kandidatë të mundshëm për portierin francez.

Eksperti i tregut të transferimeve Matteo Moretto dha një përditësim për Maignan dhe pozicionin e tij me Milanin përmes “Caught Offside”.

“Për momentin, asgjë nuk po ndodh në lidhje me portierin francez, ku kuqezinjtë presin të shohin se si do të shkojë gjithçka në javët e mbetura të sezonit. E ardhmja e lojtarit do të diskutohet së shpejti, por tani për tani gjithçka është e qetë”, tha Moretto.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat