Kjo që ka arritur Granit Xhaka me ekip, është rekord  

Futboll

Kjo që ka arritur Granit Xhaka me ekip, është rekord  

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 19 prill 2024 Në ora: 16:36
Granit Xhaka

Granit Xhaka me shokë po festojnë kualifikimin në gjysmëfinale të Europa League në futboll.

“44 ndeshje pa humbje, Xhaka me Leverkusenin janë në gjysmëfinale”, - shkruan mediumi zviceran “20min”.

Ky është një rekord për kampionin e ri të Gjermanisë, që nuk njeh humbje brenda dhe jashtë qoftë në shtetin gjerman qoftë jashtë saj. 

“Pas ndeshjes në Londër, Leverkusenin e pret ndeshja e radhës. Të dielën do të jetë mysafir në ‘Signal Iduna Park’ ndaj Borussia Dortmund”, - shkruan më tej.

Xhaka po kalon formën më të mirë jetësore, ndërsa është afër kurorës së trefishtë me Bayerin.

Skuadra e Xhakës e kërkon edhe Kupën e Gjermanisë dhe trofeun e Europa League.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat