​Lajmi i fundit, ylli italian mungon në ndeshjen vendimtare kundër Kroacisë

Futboll

​Lajmi i fundit, ylli italian mungon në ndeshjen vendimtare kundër Kroacisë

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 19:17
Kroacia

Federico Dimarco pritet të mungojë në ndeshjen vendimtare të Italisë në EURO 2024 kundër Kroacisë të hënën, pasi ai e braktisi sërish stërvitjen sot.

Ndeshja mes Kombëtares së Italisë dhe asaj të Kroacisë zhvillohet të hënën me fillim nga ora 21:00, raporton KosovaPress.

“Azzurrit” kanë nevojë për një pikë për të qenë të sigurt për të kaluar në raundin e 16-të në vendin e dytë pas Spanjës.

Trajneri Luciano Spalletti po planifikonte tashmë ndryshime rrënjësore në formacionin fillestar, por një duhet të jetë i detyruar, pasi Dimarco nuk u stërvit me pjesën tjetër të skuadrës sot.

Mbrojtësi i majtë i Interit pësoi një goditje gjatë humbjes 1:0 ndaj Spanjës dhe ende nuk është rikuperuar plotësisht nga mavijosjet.

Prandaj, lojtari i Juventusit, Andrea Cambiaso, ka të ngjarë të jetë titullar, ndërsa Matteo Darmian dhe Raoul Bellanova janë opsione për të djathtën pas një paraqitjeje të dobët të Giovanni Di Lorenzo kundër Spanjës.

Riccardo Calafiori gjithashtu mund të luajë në anën e majtë të mbrojtjes kur nevojitet, megjithëse ka më shumë gjasa të ruajë rolin e tij në qendë

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat