Kane, për kritikat: S’kemi fituar asgjë për një kohë të gjatë

Futboll

Kane, për kritikat: S’kemi fituar asgjë për një kohë të gjatë

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 18:14
Harry Kane

Edhe pse Anglia është tashmë një këmbë në fazën e 1/8ave të Euro 2024 dhe nuk mund të përfundojë më poshtë se vendi i tretë në grupin e saj (C), publiku dhe kritikët po bëjnë thirrje për rikthimin në stilin e një ekipi kombëtar që ka mjaft kreativitet, por deri tani, ndaj Serbisë dhe Danimarkës, “Tre Luanët” duket se kanë luajtur me frena dore.

I pranishëm në konferencën për shtypin pasditen e sotme para ndeshjes kundër Sllovenisë, të planifikuar për të martën në mbrëmje (21:00), ishte kapiteni i “Tre Luanëve”, Harry Kane. Nisur nga kritikat e marra nga ish-lojtarët e futbollit dhe të Premier League-s, që nuk e kanë parë kombëtaren në formë të shkëlqyer, sulmuesi i Bayernit deklaroi:

“Nuk do të doja kurrë të mos respektoja asnjë lojtar që ka veshur fanellën dhe që e di se çfarë do të thotë të luash për Anglinë. Ish-lojtarët dhe komentuesit duhet ta dinë se është shumë e vështirë të mos i dëgjosh, ata kanë një përgjegjësi: njerëzit kujdesen për atë që thonë”, tha sulmuesi aktual i Bayernit.

Duke vazhduar me një të vërtetë të sinqertë për Anglinë. Kane shtoi: “Të gjithë kanë mendimin e tyre dhe ne nuk kemi fituar asgjë për një kohë të gjatë, ky është realiteti.

Është e vështirë të luash në këto turne të mëdhenj. Unë do të thosha se mbaj mend se si ishte të vishje fanellën, dhe se fjalët e tyre dëgjohen. Ne, të gjithë, duam të fitojmë, ata duan që ne të fitojmë dhe prandaj do të ishte më mirë t’u besojmë djemve”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat