Albina Rugova, reprezentuesja që nisi punën e trajneres

Hendboll

Albina Rugova, reprezentuesja që nisi punën e trajneres

Më: 26 janar 2021 Në ora: 12:30
Albina Rugova, reprezentuesja që nisi punën e trajneres

Albina Rugova është shquar me paraqitje në stinorin vjeshtor të Superligës së Kosovës në hendboll.

Aloja e Kombëtares sonë javën e kaluar ka forcuar lidhjen e saj me hendbollin duke nisur punën si trajnere në Akademinë e hendbollit, Istogu. Tashmë Albina pos si lojtare dhe kapitene e Istogut do të jetë e angazhuar edhe në punën me fëmijë.

"Fakti që do të jem një nga koordinatoret e hendbollistëve të rinjë, për mua do të thotë shumë. Ndihem e privilegjuar", ka thënë Rugova.

Ajo është e bindur se tërë jetën do të jetë pjesë e sportit, pra edhe pas karrierës si lojtare. E sheh veten si trajnere apo në ndonjë funksion tjetër.

"Fillimisht shpresoj që të kem formë të mirë edhe në pranverë, të ndihmoj ekipin tim dhe Kombëtaren drejt realizimit të synimeve".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat