Kjo është çudia me Kastriotin në Bosnje dhe Hercegovinë! E rrallë...

Hendboll

Kjo është çudia me Kastriotin në Bosnje dhe Hercegovinë! E rrallë...

Nga: Kemajl Goca Më: 11 shtator 2022 Në ora: 21:29
Pamje nga ndeshja

Po të kishin vënë bast se dy ndeshjet do të përfundojnë me rezultat identik, padyshim se do t’ia huqni!

E pazakontë në lojën e hendbolli, dy ekipe që u takuan mes vete,  Graçanica e Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Kastrioti i Ferizajt (meshkujt), befasuan jo me lojë por me rezultat në kuadër të rrethit të parë të Kupës së EHF-it.

Rezultati si me 10 shtator si me 11 shtator, i njëjti.

Graçanica dje fitoi me rezultat 36:22, po ashtu edhe sot me 36:22.

Edhe tifozët boshnjakët mbeten të befasuar, ky rezultat identik padyshim se është i rrallë në botën e hendbollit mes dy ekipeve dhe brenda dy ditëve.

Nëse për asgjë nuk mund të mburren Kastriotit, të paktën që kanë arritur rezultat identik në dy ndeshje, e pazakontë apo jo!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat