Edhe sot reshje bore në Kosovë

Kosova

Edhe sot reshje bore në Kosovë

Më: 17 janar 2021 Në ora: 07:09
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore,

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat