Hoxha në Prekaz: Familja Jashari është dhe do të mbetët simbol lirisë dhe pavarësisë

Kosova

Hoxha në Prekaz: Familja Jashari është dhe do të mbetët simbol lirisë dhe pavarësisë

Më: 24 janar 2021 Në ora: 12:46
Hoxha gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Sejdi Hoxha gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ai ka shkruar se familja Jashari është dhe do të mbetët simbol lirisë dhe pavarësisë si vlera me sublime e kombit shqiptar.

Postimi i plotë

Sot nderuam familjën Jashari në Prekaz. Kjo familje është dhe do të mbetët simbol lirisë dhe pavarësisë si vlera me sublime e kombit shqiptar.

Përjetsisht iu jemi mirënjohes familjeve të dëshmorëve të cilët dhanë me të dashurit e tyre për lirinë të cilën ne e gëzojmë sot, gjaku i tyre u bëft dritë për idealin e tyre!

Se bashku miqt e mi nga  Drenasi sot nisem ditën me homazhe në varrezat e heronjëve në Prekaz, Morinë dhe Drenas.

Sejdi Hoxha

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat