Në Klinë e para LVV, në Malishevë NISMA

Kosova

Në Klinë e para LVV, në Malishevë NISMA

Më: 15 shkurt 2021 Në ora: 00:11
Foto ilustrim

Pas numërimit të 70 përqind të votave për zgjedhjet parlamentare, në Klinë prin Lëvizja Vetëvendosje me 29,38 përqind.

Sipas rezultatit e dyta renditet AAK me 24,07 përqind, PDK me 21,91 përqind, LDK me 17,74 përqind, kurse e katërta është NISMA me 2,70 përqind.

Në qytetin e Malishevës prin NISMA me 30,43 përqind, LVV me 29,86 përqind, PDK me 21,55 përqind, LDK me 10,62 përqind dhe AAK me 6,25 përqind.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat