Komunat me rastet e reja të Covid-19

Kosova

Komunat me rastet e reja të Covid-19

Nga: A.Zh Më: 10 prill 2021 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

9 persona kanë vdekur si pasojë e Koronavirusit, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Janë regjistruar 571 raste të reja pozitive, ndërsa 727 persona janë shëruar, përcjell Bota sot.

Njoftimi i IKSHPK-së:

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 195 raste, Ferizaj 60 raste, Gjilan 51 raste, Gjakovë 37 raste, Pejë 30 raste, Mitrovicë 29 raste, Fushë-Kosovë 22 raste, Podujevë 21 raste, Lipjan 19 raste, Viti 16 raste, Obiliq 14 raste, Vushtrri 12 raste, Prizren 11 raste, Skenderaj 11 raste, Deçan 7 raste, Drenas 7 raste, Klinë 5 raste, Malishevë 5 raste, Suharekë 5 raste, Kamenicë 4 raste, Rahovec 3 raste, Istog 2 raste, Kaçanik 2 raste, Shtërpcë 2 raste dhe Shtime 1 rast.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat