Mot me shi të dielën

Kosova

Mot me shi të dielën

Më: 17 prill 2021 Në ora: 19:55
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Ndërsa në viset malore pritet të ketë reshje bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 7-12 gradë.

“Do të fryjë erë lehtë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat