4 të shëruar dhe 1 rast i ri me covid sot në Malishevë

Kosova

4 të shëruar dhe 1 rast i ri me covid sot në Malishevë

Më: 18 prill 2021 Në ora: 15:31
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, katër persona janë shëruar nga covid-19, ndërsa është regjistruar një rast i ri.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKSHPK-së, IRSHP në Prizren dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin e rregullt me shtabin komunal emergjent në Malishevës, si dhe nga komunikimi me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 1043 raste, prej tyre 922 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 72 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat