Sot do të mbaj mot me vranësira, me diell dhe herë pas here me shi

Kosova

Sot do të mbaj mot me vranësira, me diell dhe herë pas here me shi

Më: 14 maj 2021 Në ora: 06:02
Ilustrim

Në parashikimi i motit për sot Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se sot do të mbaj mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat herë - herë parashihen të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat