Bulliqi për Maqastenën: Lirimi i tij na gëzoi të gjithëve

Kosova

Bulliqi për Maqastenën: Lirimi i tij na gëzoi të gjithëve

Më: 25 maj 2021 Në ora: 13:04
Shpejtim Bulliqi

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka reaguar pas lirimit të asambleistit të kësaj komune, Blerim Maçastena, i cili po mbahej në burg nga autoritetet serbe që nga dhjetori i vitit të kaluar.

Për këtë ka reaguar edhe Bulliqi.

Kreu i Podujevës thotë se lirimi i Maqastenës i ka gëzuar të gjithë, pasi që sipas tij ai padrejtësisht po mbahej në burg të Serbisë nga 12 dhjetori.

“Blerimit i uroj shëndet të mirë dhe suksese në punët dhe angazhimet e tij si këshilltar i Kuvendit të Komunës”, ka shkruar Bulliqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat