Moti për dy ditët në vijim

Kosova

Moti për dy ditët në vijim

Më: 28 maj 2021 Në ora: 06:38
Ilustrim

Dy ditët në vijim mot jostabil me shi e bubullima. Temperaturat në rënie. Nga mbrëmja e së dieles sërish shi, e të hënën më ftohtë dhe me shi.

28.05 - Vransira me të reshura shiu që nga orët e mëngjesit, që shoqërohen edhe me bubullima gjatë ditës. Të reshurat pritet të pushojnë deri në mbrëmje.

29.05 - Kryesisht me diell dhe jo aq ngrohtë. Herë herë me vransira kalimtare, por pa mundësi për të reshura.

30.05 - Paradite pjesërisht vranët, e gjatë ditës vransirat shtohen. Në mbrëmje priten të reshura shiu.

31.05 - Ftohtë, kryesisht me vransira e kohëpaskohe me reshje shiu.

Temperaturat e ajrit gradualisht në rënie, minimalet zbresin deri në 7C në fundjavë, e maksimalet nga 25C ditën e enjte, zbresin në 17C ditën e premte, për të shënuar një rritje të lehtë në fundjavë përreth 20C.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 2-11m/s.

Shtypja atmosferike fillimisht në vlera të larta, e të enjten me tendencë të rënies.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat