Ky është parashikimi i motit për nesër

Kosova

Ky është parashikimi i motit për nesër

Më: 3 korrik 2021 Në ora: 17:16
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të jenë nga 13-15 gradë celsius, teksa ato maksimale do të lëvizim ndërmjet 26-28 gradë celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të jenë të fokusuara kryesisht rreth maleve.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes!”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat