​Ngjarjet e paralajmëruar për ditën e nesërme

Kosova

​Ngjarjet e paralajmëruar për ditën e nesërme

Më: 17 korrik 2021 Në ora: 23:59
Foto ilustrim

Me rastin e shënimit të “Epopesë së UÇK-së të korrikut 1998”, Komuna e Rahovecit bën homazhe te vendi i betejës-përmendorja e dëshmorëve në Fortesë. (Ora 10:00)

Hapet vendkalimi kufitar në mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut, në pikën Restelicë-Strazimir. (Ora 12:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në Festivalin Old Timer Fest. (Shatërvan, ora 12:00)

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, mban takim me emergjencat civile në ora 13:00, ndërkaq në 13:45 mban konferencë të jashtëzakonshme për media. (Zyra e kryetarit)

Komuna e Rahovecit mban koncert për nder të “Epopesë së UÇK-së të korrikut 1998” dhe mërgatës tonë me këngëtarët Arif Vladi dhe Kastriot Tusha. (Parku i qytetit, ora 20:00)

Pas stuhisë së sotme në Gjilan,

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, mban takim me emergjencat civile në ora 13:00, ndërkaq në 13:45 mban konferencë të jashtëzakonshme për media. (Zyra e kryetarit)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat