Balotazhi në Drenas, Driton Ajazi kërkon mbështetje nga subjektet e tjera përballë Ramiz Lladrovcit

Kosova

Balotazhi në Drenas, Driton Ajazi kërkon mbështetje nga subjektet e tjera përballë Ramiz Lladrovcit

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 22:10
Driton Ajazi

KQZ ka bërë të ditur se janë numëruar të gjitha fletëvotimet në Komunën e Drenasit. Edhe pse kandidati i PDK-së, Ramiz Lladrovci po prin me vota Drenasi shkon në balotazh.

Për rezultatin ka reaguar kundërkandidati i Lladrovcit nga Demokratët për Drenasin, Driton Ajazi.

Në një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se votimi i së dielës ishte vullnet për ndryshim.

Ajazi u shpreh se qytetarët me 17 tetor mbytën frikën në Drenas.

“Unë e kam kuptuar drejt vullnetin tuaj të djeshëm. Ishte vullnet për ndryshim, para së gjithash. Ju e mbytët ambientin kërcënues e shantazhues të këtij pushteti. E mbytët frikën. Dhe, votuat për ndryshimin që ndodhi. Ju falënderoj shumë secilin nga ju, pavarësisht ngjyrimit politik”, tha Ajazi.

Tutje duke e quajtur Lladrovcin, kryetar në ikje ka kërkuar sërish mbështetje.

“E keni parë që dallimet politike i kemi lënë anash ne që e duam ndryshimin. Prandaj, krahas projekteve që shpalosëm, në fushatë kishim një mision bashkërisht: ta demaskojmë kryetarin në ikje, t’ia përplasim fytyrës të bëmat, me qëllimin që ta marrë ndëshkimin tuaj”, shkroi ai.

Ajazi beson se iniciativat e tjera do t’i bashkohen për ta rrëzuar kryetarin aktual.

“I falënderoj pa fund Fejzinë, Xhavitin, Artën e Anduenën që dhanë këtë kontribut për të ardhur tek rezultati i ndryshimit. Ju garantoj se idetë dhe projektet e juaja për Drenasin do t’i shtyjë përpara, pasi kjo është fryma e demokracisë që qytetarët e Drenasit e dëshirojnë, të bashkuar për ndryshimin e madh që do i vjen komunës sonë”, shprehet tutje.

“Ky rezultat na ka vu si barrë përgjegjësinë për të dhënë atomin e fundit nga vetja, në mënyrë që vullnetin qytetar për ndryshim ta çojmë deri në fund, duke i sublimuar energjitë e të gjithë spektrit politik kundër pushtetit tashmë të rënë”, theksoi kandidati i DD-së.

Në fund tha se hisedarë në këtë rezultat “jemi të gjithë dhe të gjithë nesër duhet të participojmë në zhvillimin dhe transformimin e Drenasit”.

Sipas të dhënave të publikuara nga KQZ-ja, rezultatet janë si më poshtë:

Ramiz Lladrovci (PDK ) – 45,62%

Driton Ajazi (DD) – 30,74%

Fejzi Kiqina (LVV) – 16,91%

Xhavit Drenori (GDP) – 4,04%

Arta Ahmeti – Xhylani (AAK) – 1,75%

Anduena Gllareva (LDK) – 0,94%

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat