Ngjarjet për ditën e nesërme

Kosova

Ngjarjet për ditën e nesërme

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 00:02
Foto ilustrim

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. (Hagë, ora 09:30-16:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Misioni për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga BE mban konferencë për shtyp. (Hotel „Swiss Diamond“, kati 1, Prishtinë, ora 11:00)

Komisioni Evropian do ta publikojë paketën vjetore të zgjerimit, përfshirë raportin për Kosovë:

15.00- Takimi i Parlamentit Evropian (AFET) / Transmetimi i drejtpërdrejt nga PE

17.15- Konferencë për shtyp nga Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerimi, Oliver Varhelyi https://audiovisual.ec.europa.eu/en/ebs/both/20201006

18.30-Dorëzimi zyrtar i Raportit nga Shefi i Zyrës së BE/PSBE, Tomas Szunyog, Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti / Konferencë e përbashkët për shtyp

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat