Inagurohet Qendra e Pritjes për Migrantë në Vranidoll

Kosova

Inagurohet Qendra e Pritjes për Migrantë në Vranidoll

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 12:41
Pamje nga inaugurimi

Ambasadori i BE-së në Prishtinë, Tomas Szunyog tha ka sfida sa i përket përballjes me migracionin në Kosovë.

Ai ka falënderuar Qeverinë për menaxhimin e pandemisë në Qendrën e Migrimit pasi, siç tha ai, nuk ka pasur shpërthum të virusit.

Ai tha se BE deri tash ka investuar 7 milionë euro për menaxhimin e migrimit.

Koordinatorja për Zhvillim e Agjencive të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Ulrika Richardson tha se nëpërmjet kësaj qendre të azilit, të gjitha këto veprime tregojnë për një vlerësim të qeverisë për pranimin e njerëzve të cenueshme në mënyrë të dinjitetshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat