Nga sot do të zbutet acari

Kosova

Nga sot do të zbutet acari

Më: 26 janar 2022 Në ora: 06:58
Ilustrim

Masat e ajrit me origjinë polare janë duke u zhvendosur drejt lindjes duke krijuar mundësi për zbutjen e këtij acari.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) sipas të cilit sot dhe nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

IHK ka njoftuar se gjatë këtyre dy ditëve do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat