Parashikimi i motit në Kosovë

Kosova

Parashikimi i motit në Kosovë

Më: 3 prill 2022 Në ora: 07:05
Ilustrim

3.04 – Më ftohtë, kryesisht me vransira, ditën edhe intervale me diell.   Herë herë me reshje lokale shiu, e viseve kodrinoro-malore edhe të reshura bore.

4.04 – Kryesisht me vransira, kohëpaskohe me mundësi për reshje lokale shiu, me gjasë orëve të pasdites.

5.04 – Kryesisht me vransira, ditën edhe intervale me diell.  Mundësi për riga lokale shiu.

6.04 – Kryesisht me diell.  Pasdite vonë përreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat me tendencë të rënies në fundjavë, minimalet zbresin edhe deri në 0C ditën e diel, e më pas në rritje.  Maksimalet zbresin në 9C ditën e diel, e më pas në rritje deri në 16C të mërkurën.

Ditën e shtunë erërat do të jenë mjaft të fuqishme me hove edhe deri në 20m/s, me drejtim nga jugperëndimi, e ditën e diel fillojnë të qetësohen e frynë edhe nga verilindja.

Shtypja atmosferike në ditët e ardhshme në rritje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat