​Ngjarjet e datës 5 prill

Kosova

​Ngjarjet e datës 5 prill

Më: 5 prill 2022 Në ora: 00:05
Foto ilustrim

Sindikata e Infermierëve të Kosovës, me rastin e zhvillimit të aktivitetit sindikal grevë paralajmëruese mban konferencë për medie. (Para objektit të Drejtorisë së SHSKUK-së, ora 08:00)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe, me rastin e përvjetorit të 23-të të masakrës në Rezallë. (Rezallë, Skenderaj, ora 08:45)

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me delegacionin nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 09:30)

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Salih Mustafës. (Hagë, ora 09:30- 16:00)

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti diskutim me menaxhmentin e “NewCo Ferronikeli”, lidhur me gjendjen në këtë ndërmarrje. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10:00)

Në 23-vjetorin e rënies heroike të Naser Brahimajt, bëhen homazhe. (Kompleksi memorial i dëshmorëve në Shqiponje (Jabllaincë), ora 11:00) 

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale diskutim për projektligjet në procedurë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 11:00)

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve Hajrulla Çeku, si dhe bordi i Manifesta 14, mbajnë konferencë për media. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, Prishtinë, ora 12:00)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv. (Kuvendi i Kosovës, kabineti i kryetarit, ora 14:00, pamje në fillim të takimit)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat