KEDS-i paralajmëron ndërprerje të rrymës në disa vende

Kosova

KEDS-i paralajmëron ndërprerje të rrymës në disa vende

Më: 27 prill 2022 Në ora: 18:28
Ilustrim

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

28.04.2022

Prishtinë

1.

TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV j5 Bardhosh (Kodi: 13000001) prej orës 10:30 deri në ora 14:30

Vendet: Një pjesë e fshatit Bardhosh.

Arsyeja: Ndërrimi i izolatorëve dhe shtyllave.

2.

TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

LP 10kV Qyteti(Mazgiti) (Kodi: 15019001 ) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Mazgit te tyrbja, Prestreshët, Boshnjakët, Klinakët, Ujësjellësi, Berishët dhe Fakulteti i Gazetarisë.

Arsyeja: Ndërrimi i izolatorëve.

3.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

LP 10kV Fshatrat 2 (Kodi: 14000010) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: fshatrat: Sibofc, Lluzhan, Penuhë, Lupç i Epërm, Llugë, Majac dhe Popovë.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndërrimi i izolatorëve për eliminimin e prishjeve të shumta në largpërçues.

Gjakovë

1.

TS 110/35/10 kV Rahoveci do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Opterusha (Kodi: 82000010) prej orës 11:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Bellacërkë, Brestoc, Celinë, Hoçë e Vogël, Hoçë e Madhe, Nagavc, Opterushë, Velika Hoçë dhe Zoçishtë.

Arsyeja: Montimi i ndarësit linjor në LP (lokacioni Zoqishtë).

Ferizaj

1.

TS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Jezerci (Kodi: 40042003 ) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Manastirc, Nerodime e Ulët dhe e Epërme, Balaj, Jezerc dhe bizniset private.

Arsyeja: Vendosja e ndarësit linjor 10kV.

Gjilan

1.

TS 35/10 kV Kllokot do të ndërprehet:

Dalj 10 kV Kllokoti (Kodi: 61065004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Kllokot, Radivojcë, Budrikë, Remnik dhe Xhylekarë.

Arsyeja: Bartja e rrjetit në shtyllat e reja të betonit.

Prizren

1.

TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

Dalj 10 kV Bodrumi (Kodi: 30000014) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: Atmaxha, Nasheci I, Nasheci II, Mazrek, Kojushe, Nashec, Gurshite, Gjonaj I, Gjonaj II, Gjonaj III dhe Zym.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

29.04.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtina

1.

NS 35/10(20)kV Mazgiti do të ndërprehet:

TR 1 (H10) dhe TR 2 (H07) pa tension mbesin daljet 20kV dhe daljet 10kV prej orës 10:00 deri në ora 13:00.

Vendet: Mazgit te Tyrbja, Prestreshët, Boshnjakët, Klinakët, Ujësjellësi, Berishët, Fakultetin e Gazetarisë,

Shkabaj, Mazgit- një pjesë, Obiliq- një pjesë, Reforma, Al Petrol, Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Bivolak, Strovc, Zhilivodë, Bequk, Milloshevë (një pjesë), Llazarevë, Raskovë, Bakshi, Babimoc, Gracë, Milloshevë, Brezhnicë (një pjesë), Stanovci i Epërm, Stanovc i Ulët, Lumi i Madh (Velika Rekë), Prilluzhë, Bërrnica, NSH Monting, Noti, Raskova, Bakshia, Mulliri Prugovc, Berishët, Arena rstor, Plashnik Prugovc, Vehbi Pllana privat, Breznica, Kozarica dhe Barileva dhe RTK Bakshi.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, eliminimi i pikave të nxehta në ndarësin e zbarrave në TR 1 ana 10kV.

29.04.2022

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Llapushnik (Kodi: 16023003) nga ora 14:00 deri 15:30

Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjice, Shkolla LLapushnik dhe Kleqkë e Re.

Arsyeja: Energjizimi i rrjetit te ri sipas projektit.

2.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

LP 10kV Fshatrat 2 (Kodi: 14000010) prej orës 09:00 deri 09:30 dhe nga ora 16:00 deri 16:30

Vendet: fshatrat: Sibofc, Lluzhan, Penuhë, Lupç i Epërm, Llugë, Majac dhe Popovë.

NS 10/0.4kV TS Sibovc Zeka me kod: 14000010022 nga ora 09:00 deri 16:30

Vendet: TS Sibovc Zeka.

Arsyeja: Montimi i ndarësit, shkarkuesve, ormanit distributiv dhe kabllove hyrje/dalje.

Mitrovicë

1.

TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Turiqevci (Kodi: 74000006) nga ora 09:00 deri 17:00

Vendet: Llausha, Rakinica, Kopiliq i Epërm, Kllodernicë, Turiqefc, Buroj, Vojnik, Izbicë, Ozrim, Kopiliq i Ulët dhe Açarevë.

Arsyeja: Ngritja e shtyllës së tensionit të mesëm, demontimi i përçuesit ekzistues.

Gjakovë

1.

TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ponosheci (Kodi: 80080006) nga ora 09:00 deri 17:00

Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishma dhe Smolicë.

Arsyeja: Ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm dhe konzollat në shtyllë.

29.04.2022

Punime nga palët e treta

Ferizaj

1.

Nga NS 35/10 kV Ferizaj 3 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV kV SELA IMPEKS ( kodi: 40042007199) prej orës 09:00-15:00.

TS 10/0.4 kV kV TS DD Plast Nehat Avdyli ( kodi: 40042007229) prej orës 09:00-15:00.

TS 10/0.4 kV kV TA Nikadin ( kodi: 40042007116) prej orës 09:00-15:00.

TS 10/0.4 kV kV TS Nikadin (Mulla Islamet) ( kodi: 40042007119) prej orës 09:00-15:00.

TS 10/0.4 kV kV TS Ahikosi ( kodi: 40042007118) prej orës 09:00-15:00.

Vendet: rr. Nr 112( një pjesë), Nikadini, Ahikosi dhe DD Plast.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 20kV, sipas zgjidhjes teknke.

Gjakovë

1.

TS 35/10(20)kV Gjakova III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Dalja 40 (Kodi: 81084023) nga ora 15:00 deri 15:30

Vendet: rr.Bajram Curri, rr.Dërgut Vokshi, rr.Ismail Qemali, rr.Marin Barleti (një pjesë), rr.Nënë Tereza, rr.Pjetër Budi, rr.Rruga e UÇK-së, rr.Sadik Pozhegu, rr.Sadik Stavileci, rr.Skënderbeu, rr.Sylejmon Vokshi.

Arsyeja: Funksionalizimi i Releut të Buholcit, sipas pëlqimit elektro-energjetik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat