Përdorimi i lëndëve narkotike

Kosova

Përdorimi i lëndëve narkotike

Nga: Kreshnik Hoxha Më: 12 maj 2022 Në ora: 21:43
Kreshnik Hoxha

Njëra ndër dukuritë që ka filluar të përhapet në masë shumë të madhe është edhe përdorimi i lëndëve narkotike, sigurisht nga pjesa më e madhe e të rinjve kosovarë, ku kjo dukuri që është tejet negative dhe shumë e dëmshme, mund të shfaq problem serioz tek shteti dhe funkisonimi i tij, sepse pjesa vitale e tij apo ardhmëria është duke zgjedhur rrugën e dështuar, gabuar.

Mbase përspektiva e vendit fokusohet tek rinia, moshat e hershme, sigurisht qe fokusi është se qfarë po bëjnë ata me jetën e tyre, andaj është mirë të parandalohen këto gjëra para se të humbet komplet kontrolla, të shfrenohen tërësisht.

Një problem që duhet kushtuar rëndësi, vëmendje të madhe e të veqantë, gjithashtu duhet shikuar edhe shkaqet duke bërë analizë në mënyrë të detajuar dhe të analizuar mirë.

Ku unë mendoj që shteti duhet të krijoj mekanizma për luftimin e kësaj dukurie e gjithashtu të financoj fushata sensibilizuese për këtë gjë ,por shpresoj që dita ditës të vetdijësohen rinia për këtë situatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat