339 raste aktive me COVID-19

Kosova

339 raste aktive me COVID-19

Më: 15 maj 2022 Në ora: 07:58
Foto ilustrim

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 339 raste.

Mirëpo, që nga shfaqja e pandemisë numri i të prekurve ka arritur në 228,818.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se të shëruar janë 224,740 persona.

Ndërsa të vdekur nga koronavirusi janë 3,139 viktima, transmeton Klankosova.tv

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat