Parashikimi i motit për sot

Kosova

Parashikimi i motit për sot

Më: 18 maj 2022 Në ora: 07:03
Foto ilustrim

Sot mbi vendin tonë parashihet se paradite di të mbajë mot i vranët e me të reshura të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të sillen rreth 6 gradë.

Pasdite ka gjasa që të ketë kthjellime të kohëpaskohshme, ndërkaq temperatura më e lartë e ditës do të sillet rreth 19 gradë.

Per neser e pasneser parashihet permiresim i motit si dhe ngritje e temperatures, e me e larta ditore do të jetë rreth 25 gradë Celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat