Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Kosova

Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Më: 20 maj 2022 Në ora: 00:02
Foto ilustrim

SIT publikon hulumtimin “Qasja e të rinjve në informacion, edukim dhe kujdes ndaj shëndetit seksual dhe riprodhues në Kosovë gjatë kohës së COVID” (Hotel Sirius, ora 09:30)

Mbahet ceremonia e betimit të ushtarëve të rinj të FSK-së (Kazerma e Komandës dhe Doktrinës në Ferizaj, ora 10:00)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ambasadoren e Greqisë, Heleni Vakali (Kabineti i kryetarit, ora 10:00)

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi – INJECT prezanton hulumtimin me titull “Hulumtim Ligjor rreth Ndarjes së Pasurisë së Përbashkët dhe Mbajtjes Financiare: Ligji dhe Praktika Gjyqësore në Kosovë” si dhe Opinionin Ligjor rreth Nenit 54 të Ligjit mbi Familjen në Kosovë (Hotel Emerald, ora 10:00)

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, mban konferencë për media (Ndërtesa e Arkivit, ora 10:00)

Komisioni për Ekonomi diskuton rreth performances së përgjithshme të Kosovës në fushën e energjisë elektrike ne raport me kërkesat e Komunitetit të Energjisë (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim Komisionin e Venecias për Vetting (Kabineti i kryetarit, ora 11:15)

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës organizon protestë (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 13:00)

Këshilli Britanik (British Council) organizon Konferencën Finale të programit "Shkollat e Shekullit 21" (Klan Arena, ora 13:00)

Prokurori i çështjes së Thaçit dhe të tjerëve mban konferencë për ecurinë e çështjes (ZPS, ora 14:30)

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me “Qendra Marrëdhënie” në Tiranë, organizojnë aktivitetin “Festë n ‘ Rrugë” për të përjetuar së bashku lirimin e rrugëve afër shkollave për të mirën e fëmijëve tanë dhe gjithë komunitetit përreth (Rruga “Zejnel Salihu”, përball Shkollës Fillore “Elena Gjika”, ora 17:00)

Mbahet ceremonia e hapjes së Olive Medical në Mitrovicë (Rr. “Minatorët e Trepçës”, ora 18:00)

Ipeshkvia e Kosovës inauguron bibliotekën e saj “Ernest Koliqi” (Qendra “BogdaniPolis”, ora 19:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat