​Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Kosova

​Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Më: 26 maj 2022 Në ora: 00:08
Foto ilustrim

Kuvendi Komunal i Gjilanit mban mbledhjen e gjashtë (Salla e mbledhjeve te ish-objekti i gjykatës, ora 09:00)

Kuvendi i Kosovës mblidhet në seancë plenare (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon punëtorinë me temë: “Bashkëpunimi me organizatat e shoqërisë civile në edukimin dhe informimin e votuesve në të ardhmen” (Hotel Emerald, ora 10:00)

Kuvendi Komunal i Gjakovës mban mbledhjen e pestë (Ish-objekti i Bankosit, ora 10:00)

EC Ma Ndryshe dhe Organizata e Personave me Distrofi Muskulore e Kosovës organizojnë aktivitetet që do të mbahen për nder të shënimit të ”Javës së Distrofisë 2022”. (Para Administratës Komunale në Prizren, ora 10:00)

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Prishtinës mban mbledhje (Objekti i vjetër i Komunës, salla e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ora 10:00)

Komuna e Rahovecit bën homazhe te varrezat e dëshmorëve Bekim Sylka, Besim Kabashi dhe Avni Thaçi. (Rahovec, ora 10:30)

Mbahen homazhe në nderim të dëshmorëve të kombit Arben e Luan Qerimaj (Kompleksi memorial në Gllogjan, ora 11:30)

Specializantët protestojnë para Ministrisë së Shëndetësisë (Ora 12:00)

Një grup i qytetarëve protestojnë për lejimin e tërheqjes së 30 për qind të mjeteve të Trustit. (Para ndërtesës së Qeverisë, ora 12:00)

Shënohet përvjetori i Operacionit Shigjeta. Të pranishëm në këtë ngjarje do të jenë edhe oficerë të lartë nga Kroacia dhe Shqipëria (Maja e Pashtrikut, ora 12:00)

Mbahet akademi mirënjohjeje ndaj veprimtarëve të Lëvizjes Kombëtare Shqiptare të Komunës së Gjakovës (Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë, ora 12:00)

LDK mban takim rajonal në Lipjan ku do të diskutohet me temë: “Qytetet tona - digjitalizimi, planifikimi dhe transformimi”. Merr pjesë edhe kreu i partisë, Lumir Abdixhiku. (Takimi mbahet në Shtigjet e Ecjes në Lipjan, ora 19:00)

Hapet ekspozita “Thurrje kosovare” kushtuar grave krijuese kosovare Brenda dhe jashtë Kosovës (Galeria e ASHAK, ora 19:30)

Luhet finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet skuadrave Drita dhe Llapi (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 20:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat