​Ngjarjet e datës 28 maj

Kosova

​Ngjarjet e datës 28 maj

Më: 28 maj 2022 Në ora: 00:04
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës do të bëjë pastrimin gjeneral të rrugës “Muharrem Fejza” me rrugët lidhëse, si dhe hapësirat tjera publike në këtë zonë. (Ora 09:00)

Familja Kastrati në 23 vjetorin e vrasjes mizore nga forcat serbe të anëtarëve të kësaj familje, bën homazhe në varrezat e qytetit të Pejës. (Ora 11:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Gjilan, mban konferencë për media. (Selia e LDK-së në Gjilan, ora 11:00) 

Forumi Rinor i LDK-së në Gjilan mban Kuvendin e Punës. (Ora 18:30)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat