​Ngjarjet e datës 27 qershor

Kosova

​Ngjarjet e datës 27 qershor

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 00:07
Foto ilustrim

Mbahet eventi përmbyllës i projektit “Edukimi për të gjithë” në kuadër të organizatës “People In Need”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 09:30-12:00)

Asociacioni i Psikiatërve të Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë, Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe OJQ Labyrinthi, organizon tryezë te rrumbullakët për Ditën Botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave. (Salla e IKSHPK-së, Prishtinë, ora 10:00-12:00)

Drejtoria për Mirëqenie Sociale e Komunës së Prishtinës organizon seancë informuese për ofruesit e shërbimeve direkte sociale. (Ndërtesa e vjetër e Komunës së Prishtinës, salla e Kuvendit Komunal, ora 10:00-12:00)

Kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi mban takim publik me qytetarë. (Objekti i ri i Komunës, kati përdhes, salla e mbledhjeve të Kuvendit, Podujevë, ora 10:00)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, ora 11:00)

Qendra Avokuese për Kulturë Demokratike ACDC mban takimin e katërt publik me institucionet e qytetit. (Ambientet e ACDC-së Mitrovicë e Veriut, ora 11:00-13:30)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat