​Vrapo për Autizëm 2022

Kosova

​Vrapo për Autizëm 2022

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 07:54
Foto ilustrim

Sot në sheshin e Prishtinës mbahet Minimaratonën Humanitare “Vrapo për Autizëm 2022”.

Kjo ka për qëllim sensibilizimin e shoqërisë, në përkrahje të fëmijëve me autizëm.

Minimaratona është organizuar nga ReplayPeace, dhe mbahet në sheshin “Ibrahim Rugova”, në Prishtinë, duke nis nga ora 08:30. 

Të gjitha mjetet e gjeneruara nga numrat e blerë për pjesëmarrje në maratonë, do të dhurohen në përkrahje të kësaj kauze, të nisur me shumë vullnet nga Burim Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat