​897 raste aktive me COVID

Kosova

​897 raste aktive me COVID

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 08:05
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në raportin e fundit ka njoftuar se janë shënuar 205 raste të reja me COVID-19 në Kosovë nga 736 testime. 

Sipas njoftimit, kjo ka bërë që pozitiviteti i rasteve të jetë 27.85%.

Ndryshe, në raportin e fundit thuhet se janë dhënë 71 doza të vaksinës kundër COVID-19.

E që nga fillimi janë administruar 1.830.686 doza të vaksinës anit COVID. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat