Sot moti me diell dhe vranësira

Kosova

Sot moti me diell dhe vranësira

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 06:44
Foto ilustrim

Të mërkurën në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s", njofton IHMK

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat