​Lipjan, aktivitetet sportive dhe argëtuese mbyllin Mërgata Fest&Sport

Kosova

​Lipjan, aktivitetet sportive dhe argëtuese mbyllin Mërgata Fest&Sport

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:16
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Ka përfunduar edicioni i parë i Mërgata Fest&Sport, aktivitet ky i organizuar nga Komuna e Lipjanit.

Qëllimi kryesor i këtyre aktiviteteve ishte afrimi i shqiptarëve në diasporë me popullin vendas, raporton KosovaPress.

Pjesëmarrës ishin kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me organizatorët, si dhe zyrtarë nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit.

Fillimisht, ky edicion filloi me disa aktivitete sportive, ku edhe u zhvilluan finalet në “beach volley”, mundje duarsh dhe shah.

Krahas sporteve, qytetarët të cilët ishin pjesëmarrës kishin mundësinë të argëtoheshin edhe me muzikë “live”, ku të pranishmit i argëtoi këngëtari i mirënjohur Sabri Fejzullahu si dhe këngëtarja Loreta Zeqiri.

Po ashtu, në sheshin "Adem Jashari" të Lipjanit u shtrua edhe sofra tradicionale. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat