Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për sot

Kosova

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për sot

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 07:14
Ilustrim

Ngjarjet e ditës së 15 gushtit 2022 janë rezervuar për vizitën e presidentit të Shqipërisë në Kosovë, Bajram Begaj.

Presidenti i Shqipërisë do ta zhvillojë vizitën e parë në Kosovë që kur e mori pozitën e presidentit të shtetit shqiptar, javën e kaluar.

Ngjarjet e ditës për sot

10:00

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret për vizitë zyrtare presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. Pas ceremonisë së pritjes, Presidentja Osmani dhe presidenti Begaj, mbajnë konferencë të përbashkët për medie. (Sheshi “Ibrahim Rugova”, Prishtinë)

12:15

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kabineti i kryetarit)

13:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pret në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Ndërtesa e Qeverisë) 

15:45

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj zhvillon homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova. (Velani) 

16:35

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj zhvillon homazhe te varrezat e Familjes Jashari. (Kompleksi Memorial, Prekaz) 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat