Afro 6 mijë raste aktive me COVID

Kosova

Afro 6 mijë raste aktive me COVID

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 07:47
Ilustrim

Afro 6 mijë raste aktive me COVID.

Në Kosovë janë 5992 raste aktive me virusin COVID-19.

Gjatë ditës së djeshme rezultuan 393 raste pozitive, nga 1230 testime të bëra.

Asnjë pacient nuk vdiq, teksa 928 u shëruan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat