​Ngjarjet e datës 25 shtator

Kosova

​Ngjarjet e datës 25 shtator

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 00:30
Foto ilustrim

Federata e Atletikës e Kosovës dhe Departamenti i Sporteve organizojnë maratonën “Prishtina 2022”. (Nisja nga Teatri Kombëtar Prishtinë, ora 09:00)

Mbahet dita e dytë e Klinikës për Trajnerë të basketbollit, organizuar nga Shoqata e Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit të Kosovës. (Salla sportive “ISP MARIGONA” ora 10:00)

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) shënon Ditën Botërore të Turizmit – vizitë në Brezovicë (11:00), Malet e Sharrit (11:45), Prizren (17:15).

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) organizon testin kualifikues në kuadër të procesit të rekrutimit të gjyqtarëve të gjykatave të Kosovës. ( Akademia e Kosovës për Siguri Publike dhe Zhvillim Vushtrri, ora 12:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat