Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Kosova

Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 00:03
Kuvendi i Kosovës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Asociacioni Kosovar i Promotorëve dhe Edukatorëve Shëndetësorë organizojnë konferencën e tretë rajonale për promovim dhe edukim shëndetësor me temën “Mjediset e shëndetshme”. Marrin pjesë presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti. (Hotel “Emerald” Prishtinë, ora 09:00)

Komisioni për Administratë Publike shqyrton planin e punës së komisionit për sesionin vjeshtor. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 09:00)

Komisioni për Ekonomi shqyrton vendimin e Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë, datë 23.09.2022. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 09:00)

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim miraton raportin e punës së komisionit për sesionin pranveror 2022. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 09:30)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Agjencia për Informim dhe Privatësi (AIP), me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Lirinë e Informimit, mban takim me sekretarët e Përgjithshëm të Ministrive të Republikës së Kosovës. (Hotel “Sirius” Prishtinë, ora 10:15)

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me delegacionin e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit të Republikës së Çekisë. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 10:30)

Instituti Demokratik i Kosovës shpalos rezultatet e sondazhit mbi këndvështrimin e qytetarëve për reformën në sistemin e drejtësisë në Kosovë. (Zyrat e KDI-së Prishtinë, ora 10:30)

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi pret në takim ministrin e Jashtëm të Çekisë, Jan Lipavský. Konferenca pas takimit. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00)

Mbahet ceremonia e Certifikimit “IT EDUCATION”. Marrin pjesë ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci. (Restoranti “Bujana” Gjilan, ora 11:00)

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren do të mbajë konferencë për media. (Zyrat e VV-së Prizren, ora 11:00)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Çekisë, Jan Lipavský. (Kabineti i Presidentes, ora 12:00)

Kuvendi i Kosovës vazhdon seancën plenare me pikat e papërfunduara seancat e 4, 15 gusht, 22 dhe 23 shtator. (Kuvendi i Kosovës, ora 14:00)

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj merr pjesë në hapjen e punëtorisë së mbajtjes së kurseve të Filigranit. (Objekti i Filigranit Prizren, ora 14:00)

Në kuadër të Manifesta 14 Prishtina do të publikohet Manuali për Mësimdhënës "Zbulo Historinë Tënde: Manual për Kulturën Lokale". (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve Prishtinë, ora 16:00)

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku mban takim me struktura dhe qytetarë në Podujevë. (Iliria Deluxe, ora 18:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat