COVID, afër 30 raste aktive

Kosova

COVID, afër 30 raste aktive

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 07:26
Ilustrim

Aktualisht në Kosovë numri i rasteve aktive me COVID është 29.

Sipas të dhënave të fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në gjithë vendin janë regjistruar tri raste të reja me koronavirus.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.836.212 doza të vaksinës, ku me dozën e parë janë vaksinuar 904,327 qytetarë.

Deri më sot 824.706 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërsa janë dhënë 105.198 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Me dozën e katërt janë vaksinuar vetëm 1,789 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat