​Ngjarjet e datës 6 tetor

Kosova

​Ngjarjet e datës 6 tetor

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 00:12
Kryesia e Kuvendit

Byroja Kosovare e Sigurimit shënon 11 vjetorin e themelimit. (Hotel Venus, ora 09:00)

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Procedurën Përmbarimore. (Kuvendi, salla N303, ora 9:00)

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes Komunës së Prizrenit, shoqatës “Liria” në Suedi dhe OJQ “Handikos Prizren”. (Shtëpia e Bardhë, Prizren, ora 9:30)

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Haki Abazi mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit, ora 10:00)

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës interviston kryesuesin e bordit të drejtorëve të KOSTT, Jeton Mehmetin. (Kuvendi, salla N302, ora 10:00)

Komisioni hetimor parlamentar për procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike interviston anëtarët e bordit të KEK-ut, për periudhën 2006-2008. (Kuvendi, salla N10, ora 10:00)

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe UNDP Kosova organizojnë fillimi e fushatës “Festo me zemër, jo me armë” që synon ngritjen e vetëdijes për rrezikun e posedimit dhe keqpërdorimit të armëve të vogla dhe të lehta. (Swiss Diamond Hotel, salla Artana, ora 10:00)

Oda Amerikane organizon tryezën e rrumbullakët me titullin "Ndërtimi i partneritetit për përmirësimin e kujdesit ndaj pacientëve në Kosovë". (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli mban konferencë për media me temë “masat për subvencionim të efiçiencës së energjisë për qytetarët”. (Ministria e Ekonomisë, salla e takimeve, ora 11:00)

Komuna e Deçanit organizon mbledhje komemorative me rastin e vdekjes së ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Deli Lekaj. (Salla e Kuvendit të komunës, ora 12:00)

Shoqata Sindikale e Punëtorëve Shëndetësor të QKUK-së, organizon protestë kundër diskriminimit dhe standarteve të dyfishta. (Para drejtorisë së QKUK-së, ora 12:00)

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës për shërbimin civil të Kosovës raporton para Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal lidhur me punën 6 mujore të kwtij viti. (Kuvendi, salla C203, ora 12:00)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi, salla C301, ora 13:30)

Komisioni hetimor parlamentar për procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike interviston anëtaret e bordit të KOSTT-it, për periudhën 2006-2008. (Kuvendi, salla N10, ora 14:00)

Homazhe pranë arkivolit të ish-komandantit të UÇK-së, Deli Lekaj. (Fshati Lumbardh, Deçan, ora 14:00)

Varrimi i ish-komandantit të UÇK-së, Deli Lekaj. (Fshati Lumbardh, pranë varrezave të fshatit, ora 15:00)

Sekretari gjeneral i FIBA Botës apo numri një i basketbollit në botë, Andreas Zagklis do të takohet me krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (Hotel “Sheraton”, ora 14:30)

Në kuadër të javës së gjidhënies mbahet një diskutim i drejtpërdrejt me Dr. Mynaver Hoxha. (Ora 17:30)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat