Shpaloset memoriali i martirëve te varrezat e dëshmorëve

Kosova

Shpaloset memoriali i martirëve te varrezat e dëshmorëve

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 19:18
Foto ilustrim

Është zbuluar memoriali i martirëve, të luftës të viteve 1998-1999, në Kaçanik.

I pranishëm në këtë ceremoni ishte kryetari i komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, i cili tha se memorialet e ngritura  anekënd Kosovës janë dëshmia më e mirë e sakrificës së popullit tonë për liri dhe pavarësi, duke shtuar se viktimat civile janë pjesa më e ndjeshme e historisë sonë.

Para se të bëhet shpalosja e memorialit janë bërë homazhe në këtë kompleks si dhe janë nderuar dëshmorët  e komunës së Kaçanikut. 

Projekti i memorialit të martirëve te varrezat e dëshmorëve është financuar nga komuna e Kaçanikut, ndërsa përmbajtja e tekstit është realizuar nga profesor Ibush Vishi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat